Psikolog Soru Cevap

sürekli mutsuzum her şeyi takıyorum

2790 GÖSTERİM

Psikoloğa kaç seans gidilir?

1759 GÖSTERİM
Psikoloğa kaç seans gidilir? Kaç seansta psikolojik sorunum çözülür?

Hastalığım ilerde memur olmama engel olurmu

838 GÖSTERİM
17 yaşımda bipolar rahatsızlığı geçirdim şuan 20 yaşımdayım doktor kontrolünde depakin 500 mg kullaniyorum ve uyku ilacı kullanıyorum ve tedavi çok iyi gidiyor askerden sonra itfaiye eri veya başka bir meslek istiyorum devlet bünyesinde o kapasitede var kendimden eminim ilerde sorun olurmu ?

Karakterim değişir diye korkuyorum

1000 GÖSTERİM

Merabalar,benim bir sorunum var,ben yurt dışından bir yiyecek geldiği zaman yiyince karakterim değişecek gibi hissediyorum,içinde domuz katkıları olduğu için korkuyorum ve yemiyorum beni acımasız,merhametsiz bir insan yapar diye yemiyorum,internette bazı doktorlar yazı yazıyorlar bu konuyla ilgili "yediklerinizin karaktere etkisi var" diye bu doğrumudur?böyle hissetmem bir sorunmudur?Kana karışan besinler kanla beyin hücrelerini beslerken karaktere etkisi olurmu?

Bana ne oldugunu anlamlandiramiyorum ?

1073 GÖSTERİM

Merhabalar.Genel olarak cok stresli ve kolay evhamlanan bir insanim.Son 3 haftadir icinden cikamadigim bir durum yasiyorum.Bir arkadasimdan cok olumsuz etkilendim.Bu kisi cogunlukla rahatsiz olacagim dusuncelere sahipti.Bir gun icime aniden "ya ona benzersem,onun gibi dusunursem" korkusu geldi.Bu korkuyu yasadigim andan itibaren zihnim resmen onun gibi calismaya basladi.Fakat ben hayata onun gibi bakan onun gibi dusunen birisi degildim.Bu korkuyu yasadiktan sonra beynim kendini rahatsiz olacagim sekilde dusunmeye zorlamaya basladi her baktigim seyde.Asıl oldugum insani unutmaktan korkuyorum.Nasil kurtulabilirim diye arastirma yapinca daha farkli psikolojik durumlar okuyup onlardan da etkileniyorum.Nasil bir yol izlemem gerekiyor ? Tesekkurler.

Sürekli huzursuz hissetmek

1516 GÖSTERİM

Merhabalar. Ben son 1 aydır sürekli huzursuzum. Sürekli içim daralıyor ağlamaklı bir haldeyim. Bazen yaşadığım şeylere anlam veremiyorum. Her şey rüya gibi geliyor. Sürekli bayılacakmış gibi bir his yaşıyorum. Dışarı çıkmaktan çok korkuyorum. Hep evde kalmak istiyorum. 1 yıl önce agorafobim de vardı ve ilaç kullanıyorum bunun için. Ama bu yaşadığım şey daha farklı. Bu yaşadığım şeyin adı ne ve düzelmek için ne yapmalıyım?

İçde daralma

1231 GÖSTERİM

İyi geceler ben bir anneyim 22 yaşında Oglu m var kız bakmaya gittik heyecanmı yaptı karar verirken cok düşünmekten içim daralıyor ben ekmek bile yiyemiyorum diye ağladı bir köyde imam yalnızlıktanmı neden oldu bilmiyorum nere kime gösterecegimizi bilemedik bir pedogaga göründü bir kez yine düşündüm mü içimedaralma oluyor pisikologmu. Pisikiyatrimi dinler cocugumun sıkıntısını yardımcı olursanız bir ömür duacınız olurum

Masumlar Apartmanı Safiye'nin hastalığı

1540 GÖSTERİM

Merhabalar Trt 1 olan masumlar apartmanını izliyorum orda Safiye karakterindeki hastalık benim kız arkadaşımdada var onu çok seviyorum ama evlenirsek yemek yapmakda zorlanacak her yeri temizlecek bir insanla nasıl yapabilirim merak ediyorum bu takıntı hastalığı nasıl geçer normale dönme ihtimali varmıdır.

Travma sonrası stres bozukluğu tedavisi

1405 GÖSTERİM

Geçen aylarda Sivasta bir düğüne giderken ailecek trafik kazası geçirdik Eşimin kardeşide bizim arabadaydı kaza sonrası onu kaybettik eşim o günden beri kendinde değil geceleri uyuyamıyor kabuslar görüyor birdaha arabaya veya otobüse binmek istemiyor her yere yüreyerek gitmek istiyor huzursuz hep travma sonrası stres bozukluğu tevadisi olan hastalar nasıl geri dönüşler aldı merak ediyorum eşim tedavi olursa düzelirmi. Bu hastalığın tedavisi nasıl oluyor. İlaç tedavisimi yoksa Psikolog tedavisimi daha etkili oluyor.

Kayseri'de psiko-onkoloji psikologları kimlere hizmet verir neden önemlidir?

1304 GÖSTERİM

Annem kanser tanısı aldı güçlü kalmasını istiyorum şuan moral olarak çok düştü babam ve kardeşimde şuan psikolojik olarak kötüler hastalığı kabullenemiyorlar ailede ben güçlü kalmaya çalışıyorum şuan çok zor oluyor benim içinde güçlü kalmaya çalışmak ailemi psikolojik anlamda nasıl destekleyebilirim onu araştırıyorum kaç gündür. Araştırmalarım sonucu bunanla ilgilenen alanın psiko-onkoloji olduğunu öğrendim Kayseride psiko-onkoloji psikologları kimlere hizmet verir nedir önemlidir  hizmet alan daha önce bunu tecrübe etmiş kişiler varsa yardım edebilirmi çok ihtiyacım var 

Aşırı sinirliyim ne yapmalıyım

9651 GÖSTERİM

Son zamanlarda aşrı sinirliyim garip şekilde . Bunun bir tedavisi var mı ?

Bu sinir yüzünden birisine zarar vermekten korkuyorum

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım

1085 GÖSTERİM

Son zamanlarda covid etkisi mi bilmiyorum ama uyku uymak zulum oldu bana.

Uyku uyumayı özledim, ne olur birşey deyin bana

Derin nefes

990 GÖSTERİM
Derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum alıp verirkenden zorluk çekmiyorum 1,5 ay öncede olmuştu doktora giitim bişeyin yok dedi neden olabilir

Derin nefes almak

1111 GÖSTERİM
Sürekli derin nefes alma isteği

Geçmeyen psikolojik baş ağrısı ve boğaz sorunu

2549 GÖSTERİM

Merhaba . Ben öncelikle 2 aylık bir boğaz sorunu doktor doktor gezmeler çeşitli teşhisler konulduktan sonra boğazında hiç Birşey yok dediler psikiyatriste gittim son 2 aydır antidepresan kullanıyorum . Psikolojik bir baş ağrım var . Ağrı kesici işe yaramıyor . Uyandığım andan yaklaşık 10 dk sonra başlıyor . Uyuyana kadar sürüyor . Boğazımda aynı şekilde uyanınca başlar uyuyana kadar sürerdi . Antidepresandan sonra başım daha çok etkilemeye başladı boğazımın psikolojik olduğunu anlayınca artık takmamaya başladım . Benim yaşadığım bu durum nedir yaklaşık 4 ay oldu son 2 aydır antidepresan kullanıyorum . Bu durum geçecek mi

Anksiyete

1075 GÖSTERİM
Merhaba. 3 aydır nefes darlığı çekiyorum. Gece uyurken bir sorun mevcut değil. Son bir haftadır mide bulantısı, bacaklarda uyuşma, sersemlik, denge kaybı, kas ağrıları mevcut. Daha önceden de çarpıntım ve ellerimde titremem mevcuttu.

Nefes açlığı

1038 GÖSTERİM

Eskiden de nefes açlığım olurdu ama 2 gün sürer bunu psikolojik olduğunu kendime telkin ederdim geçerdi. Geçen gece rüyamda ne gördüysem nefessiz kalarak uyandım ama rüyamda mı yoksa gerçekte mi nefessiz kaldım bilemedim be sonraki 15 gün nefes açlığının tutsağı oldum geçmiyor bu sefer geceleri uyumaya korkuyorum ya olursa diye ama 1-2 kez nefes alanmışım gibi uyandım ama panikti sanırım sonra olmadı ama uykularım gitti 1 saat uyuyor hemen uyanıyorum bir huzursuzluk midemde bir kurşun ağırlık nefes açlığı doktora gitsem corona var gidemiyorum riskliyim tansiyon hastasıyım beklesem bu psikolojik mi bilmiyorum ya değilse fizikselse diye boğulacakmışım gibi hissediyorum bazan nasıl geçecek bu sefer uzun sürdü

NEFES Darligi

1400 GÖSTERİM
Selam. Ben Amil 32 yasindayim. Benim nefes darligim aldigim nefesden doymama sorunum var. 2019 yilinin sonuna gibi bu durum 1 ay icinde max 5 defa olurdu. Amma 2020 yilindan sonra artmaya basladi. brunumla nefes aliyorum nefes goğüs hizasina kadar geliyor ondan sonra tam disari cikmiyor ve çiyin kaslarım agrimaga basliyor.Ya agzimla nefes aliyorum bu durumda yada esneyerek rahatliyorum.Sanki icimde bir endise var ve beni derinden nefes almaya zorluyor. agizdan nefes alib verdiyim zaman rahatliyorum. Akciyerlerde ve kalpde her hangi bir sorun yok. Oksuruk yok, ateş yok, Sigara icmem alkol ve enerji içcekleri kullanmam. Bu durum benim hayatimi cok kötü etkiliyor. burun çeperinde eyrilik var. Bu konuda sizden yardim bekliyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim.

NEFES Darligi

1400 GÖSTERİM
Selam. Ben Amil 32 yasindayim. Benim nefes darligim aldigim nefesden doymama sorunum var. 2019 yilinin sonuna gibi bu durum 1 ay icinde max 5 defa olurdu. Amma 2020 yilindan sonra artmaya basladi. brunumla nefes aliyorum nefes goğüs hizasina kadar geliyor ondan sonra tam disari cikmiyor ve çiyin kaslarım agrimaga basliyor.Ya agzimla nefes aliyorum bu durumda yada esneyerek rahatliyorum.Sanki icimde bir endise var ve beni derinden nefes almaya zorluyor. agizdan nefes alib verdiyim zaman rahatliyorum. Akciyerlerde ve kalpde her hangi bir sorun yok. Oksuruk yok, ateş yok, Sigara icmem alkol ve enerji içcekleri kullanmam. Bu durum benim hayatimi cok kötü etkiliyor. burun çeperinde eyrilik var. Bu konuda sizden yardim bekliyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Nefes Darlığı

1516 GÖSTERİM
Merhaba. Benim bir süredir nefes darlığım var. Yıllar önce 3-4 aylık astım tedavi sürecim olmuştu. Aylar önce tekrar hastaneye gittiğim de doktorum solunum testi istedi ve sonucum normal geldi. Psikolojik olabileceği söylendi. Astım tedavisi gördüğümü belirtmemiştim acaba astım hastalığım tekrarladığı için mi bu sıkıntıyı yaşıyorum yoksa psikolojik mi bunu anlayamıyorum. Şu sürecte hastaneye gidip boş yere meşgul etmekte istemiyorum. Bunları birbirinden nasıl ayırt edebilirim? Bilgi verebilir misiniz?

Obsesif kompulsif bozukluk nedir?

2597 GÖSTERİM

Obsesif kompulsif bozukluk Nedenleri nelerdir? Obsesif Kompulsif Bozukluk tedavisi için uygulanan yöntemler nelerdir?

Psikoloğa gitmek sicile işler mi

398370 GÖSTERİM

Anksiyete sicile işler mi? Psikiyatriye gitmek memurluğa engel mi öğretmenliği engeller mi?

Psikoloğa ve Noroloji Doktoru ve Psikiyatriye gitmek sicile işlemez.

İnsanlar, günümüzde hala ruh sağlığına yönelik hizmet almaktan çekiniyorlar. Psikoloğa ya da psikiyatriste gitmeyi sanki bir kusurmuş gibi saklama eğilimindeler. Özellikle ” psikoloğa gitmek sicile işler mi? Psikiyatriye gitmek ilerde sorun olur mu? psikiyatriste gitmek sicile işler mi? ” soruları yoğun bir şekilde soruluyor. Bunun en temel sebebi de damgalanmaktan korkmaları. Biz de Psikoloji Arşiv olarak sizi bu konuyla ilgili bilgilendirmek istedik. Sorumuzun cevabına geçmeden önce bu kaygıların temelinde yatan sorundan bahsetmek istiyorum: damgalanmak.

Damgalanmak

Damgalama, genel anlamıyla kronik bir hastalık tanısı alan insanlara yönelik olumsuz düşünce kalıpları nedeniyle ortaya çıkan dışlanma ve statü kaybıdır. Ruhsal bozukluk tanısına sahip bireyler açısından damgalama ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü erken çağlardan günümüze kadar toplum tarafından en çok damgalanan bireyler ruhsal bozukluğa sahip kişiler olmuştur. Yaşanan bu damgalanma süreci, insanlarda benlik saygısında azalma, sosyal adaptasyonda bozulma, utanç ve suçluluk duygularına neden olmaktadır. Bireyler; damgalanma nedeniyle, sahip oldukları ruhsal bozukluklardan bağımsız olarak eski mesleki ve toplumsal rollerine dönmekte zorlanmaktadır.

Yapılan araştırmalarda psikolojik destek arama sürecinde görülen en önemli engelin çevreleri tarafından damgalanmalarına yönelik yaşadıkları endişe ve korku olduğu belirtilmiştir. İnsanların, damgalanmaya yönelik bir problemle karşılaştıklarında psikolojik destek arama sürecini bitirdikleri veya bu süreci hiç başlatmadıkları ortaya koyulmuştur.

İnsanlar psikolojik destek alırken “ruh hastası, deli, akıl hastası” olarak damgalanmaktan korkmaktadır. Günümüzde bilinçlenme düzeyi artsa bile hala bu sorunlarla karşı karşıyayız. Hal böyle olunca insanların aklında bir sürü soru beliriyor. İşe alınma sürecinde sorun yaşar mıyım?” çünkü dediğimiz gibi damgalanmanın, dışlanmanın en fazla etkilediği grubu ruhsal bozukluk tanısı alan bireyler oluşturmaktadır. O zaman gelin bu sorunun cevabına bakalım.

Psikoloğa Gitmek Sicile İşler mi?

Bu sorunun cevabını almak için öncelikle adli sicilin tanımını yapmak istiyorum. Adli sicilde, mahkemeler tarafından kesinleştirilmiş mahkumiyet kararı alan Türk vatandaşları ve Türkiye’de suç işleyen yabancıların kayıtları yer almaktadır.

5352 Sayılı Adli Sicil Kanunu’na göre adli sicilde yer alacak bilgilerin bazıları şu şekildedir: “Hapis cezasına mahkûmiyet kararı, koşullu salıverilme kararı, koşullu salıverilmede denetim süresinin uzatılmasına ilişkin karar, Adlî para cezasına ilişkin mahkûmiyet hükmü, Adlî para cezasının ödenmek suretiyle infaz edildiği hususu…”. Kanunda yer alan diğer maddelerde yazdıklarım gibi mahkeme kararı ve suça ilişkin bilgilerle ilgili. Bu yüzden gerisi hukukçuların işi diyerek tüm maddeleri yazmıyorum.

Kanunda da belirtildiği gibi adli sicilde suçlar ve mahkeme kararlarına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Psikolojik destek almak, ruhsal bozukluğa sahip olmak bir suç değildir. Bu nedenle psikoloğa gitmek, psikolojik yardım yardım almak adli sicile işlemez.

Ruhsal Bozukluklar ve Cezai Ehliyet

İnsanların ruhsal bozukluk tanısı almasının ya da psikolojik destek almanın sicile işleyeceğini düşünmelerindeki en temel sorunlardan birinin de adli sicil ile cezai ehliyet durumunun karıştırılması olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu konuya da değinmekte fayda var.

Türk Ceza Kanunu ikinci bölümde yer alan “Ceza Sorumluluğunu Kaldıran veya Azaltan Nedenler” başlığı altında yer alan 32.madde bizi ilgilendiren kısım. Ceza Kanunu 32.maddesinde:

“(1) Akıl hastalığı nedeniyle, işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamayan veya bu fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği önemli derecede azalmış olan kişiye ceza verilmez. Ancak, bu kişiler hakkında güvenlik tedbirine hükmolunur.

 (2) Birinci fıkrada yazılı derecede olmamakla birlikte işlediği fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği azalmış olan kişiye, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine yirmi beş yıl, müebbet hapis cezası yerine yirmi yıl hapis cezası verilir…” İfadeleri yer almaktadır.

Özetlemek gerekirse ceza kanununa göre bazı ruhsal bozukluk tanısına sahip bireyler hastalığı nedeniyle ceza almaz, cezai ehliyetleri yoktur. Bazı bireyler ise sahip oldukları ruhsal bozukluk nedeniyle daha az ceza almaktadır. Fakat bunların hiçbirinin adli sicil ile ilişkisi yoktur. Cezai ehliyeti sorgulanan hastalar, psikoloğa gittikleri ya da tanı aldıkları için değil suç işledikleri için incelemeye tabii tutulur. Ayrıca psikolog tarafından herhangi bir tanı konulmadığını da belirtmek isteriz.

Ruhsal bozukluk, geçici nedenlere bağlı irade ve bilinç bozukluğu, zeka geriliği, madde bağımlılığı yaşayan bireylerin hukuki ve cezai sorumluluklarını belirlemek adli psikoloji alanına girmektedir. Adli psikolojiyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz de içerik ekibimizden Ceren Ceylan’ın Adli Psikolog: Mesleki Tanım yazısını okuyabilirsiniz.

Psikiyatriye gitmek memurluğa engel mi – Devlet hastanesi psikiyatri sicile işler mi – Psikiyatriye gitmek askerliğe engel mi? sorularını oldukça sık alıyoruz. Bu soruları tam anlamıyla araştırıp sizlerle paylaşacağız.

Psikoloğa gitmek için sebepler

7231 GÖSTERİM

Psikologa gitmek için belirtiler nelerdir? Psikolog işe yarıyor mu? Psikoloğa gidip düzelen var mı?

İlişki danışmanı online

2743 GÖSTERİM

İlişki danışmanı online terapi ücretleri ile yüzyüze terapi ücreti arasında fark var mıdır? Online ilişki danışmanlığında ücretlendirme seans üzerinden mi fiyatlandiriliyor?

Nefes alamamak

2557 GÖSTERİM
Merhabalar, 19 yaşındayım 4 sene önce OKB sebebiyle tedavi gördüm 2 senedir görmüyorum fakat 8 ay önce nefes darlığım başladı astım ilaçları kullandım fayda etmedi. Dinlenirken günün her dakikası nefes alırken şekilden şekle giriyorum. Sürekli iç çekiyorum derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum fakat başarısız oluyor sürekli tıkanıyor ve esnemektede zorluk çekiyorum esnerken yarım kalıyor. Şu an OKB ile ilgili sorunlarım kalmadı streste yapmıyorum (bana göre). Kalp grafimde bazen heyecan durumundan ritimde sorun çıkıyor ama genel olarak bir şey çıkmıyor. Karnımdaki hassasiyet sebebiyle doktora gitmiştim İBS teşhisi konuldu ve psikolojiye bağlandı. tekrardan psikolog ile görüşüp ilaca başlamalı mıyım ayrıca üniversite sınavına hazırlanıyorum ama bu durum izin vermiyor hayatımı mahvetti yardımcı olur musunuz lütfen :((

psikolojik olarak rahatlama yöntemleri

4457 GÖSTERİM

Psikolojimi nasıl rahatlatabilirim? Kafamı nasıl rahatlatabilirim? Psikolojik rahatlama terapisi isminde ayrı bir terapi hizmeti veriyor musunuz? Psikolojik rahatlama için yapılması gerekenler nelerdir?

Gece ortaya çıkan nefes darlığı

111561 GÖSTERİM

Merhabalar, uzun süredir sadece gece ortaya çıkan nefes darlığı ile başım dertte. Ne zaman sırtüstü uzansam nefesim daralmaya başlıyor. Sinüzit ve reflüm var. Çok dikkat ediyorum ve ilaçlarımı aksatmıyorum. Şu son 2 aydır ne bir mide ağrım ne de bir sinüzit akıntısı yaşadım ama 2 aydır her gün aralıksız bu daralmayı yaşıyorum ta ki ilacımı alana dek. Öte yandan gün içerisinde sırtüstü uyuduğum zaman herhangi bir sıkıntı olmuyor. Acaba benim bu sıkıntım psikolojik bir soruna dönüşmüş olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Psikolog

Psikiyatrist

özel

1197 GÖSTERİM
SORUM şu: 2007 yılında benim çok yakın dostum aynı zamanda teyzem oğlu kız kardeşime talip oldu onu çok sevdiğini aşık olduğunu söyledi önce başta kız kardeşim sonra hepimiz ailece bir şok geçirdik sonra bu durum 2015 e a kadar sıkıntılı bir süreçle devam etti ve bir defa yüzük atılmasına rağmen evlendiler şu an bir çocukları var.merak ettiğim; 1- bizzat bu işin olmasını iki defa engellememe rağmen ( -hatta yıllarca çocukla konuşmadım nahoş durumlar oldu ayrıca karşıma alıp defalarca tatlı dil ile kızkardeşimin istemediğini söyledim ama nafile-) yine de gerçekleşmesi ? 2-karşı tarafın kendini intihar edeceğini bu süreçte yaşanan tatsız olaylar -silahla evin önüne gelip kendini öldürmek istemesi- ailece bizi korkuttu kızı veremedik mesela halam oğlu istemişti keşke ona verseydik deyişim ve o süre zarfında aracımı ona satmam onun lehine oldu deyişim? 3-şu an eski samimiyet ve uhuvvet kalmaması onlara dargın olmam? 4- karşı tarafın aşırı ısrarı kız kardeşimin çocuğa abi gözüyle bakmasına rağmen ancak netice de izdivacın gerçekleşmesi? 5-bir gün hastanede meczup bir kadının eğer o çocukla evlenmezsen kendini öldüreceğini söylemesi? 6-bu süreçte yaşadıklarımı düşünerek vesveselerin,istikbaldeki evhamlarımın olması belki de sanki vicdan azabı duymam aralıklı bu olayın ve izdivacın acaba yanlış bir tercih mi oldu deyişim sürekli aklımı kurcalaması? 7-kızkardeşim sonuçta pes etmesi madem- beni çok seviyor bana bakar deyip bir anlamda bu izdivaca mecbur kalması - gibi haleti ruhiye içine girmesi? 8-kızkardeşimin soy itibariyle seyyid olmasına rağmen neden dindar bir insanla evlenmemesi? 8-annemin istememesi tercihi kardeşime bırakması izdivaç olduktan sonra teyzemle dargın olması, teyzemin kısa süre sonra vefat etmesi annemin izdivaçtan kaynaklı bu dargınlık yüzünden psikolojik travma geçiriyor olması ve ben bunun nedenini o çocuğu görmem? 9-Şuan ki ruh halimin sürekli bu konuyla meşgul olması ve kendim için evliliği bu yüzden yapamam yada sürekli ertelemem,bu olayın sürekli zihnimi ve kalbimi meşgul etmesi.....TÜM BUNLAR NEDİR ?selam ve dua ile kalın

Psikolojik çarpıntı nasıl anlaşılır?

110785 GÖSTERİM

Psikolojik kalp ağrısı nasıl olur? Psikolojik çarpıntı nasıl anlaşılır? Psikolojik çarpıntı nasıl geçer? Psikolojik kalp çarpıntısına ne iyi gelir? Yatınca başlayan kalp çarpıntısı nedir? Sinirsel kalp çarpıntısı nasıl geçer? Kalp çarpıntısı ne kadar sürer? Psikolojik kalp hastalıkları nelerdir? Çarpıntı düşürmek için ya da tamamen yok edebilmek için nasıl bir tedavi ya da terapi almalıyız?

Psikolog

Psikiyatrist

Anksiyete nükseder mi? Anksiyete tekrarlar mı?

8353 GÖSTERİM

Covid-19un sebep olduğu ilk ölümün açıklanmasından sonra bir huzursuzluk hissettim. Bundan 3 ya da 4 gün sonra nefes darlığı başladı ama nefes alamıyor gibi değil de aldığım hava yetmiyormuş gibi hissediyordum.Ardından geçen 15 gün sonra sanırın çok sık nefes aldığımdan göğsüme bir ağrı girdi beraberinde sol kolumda ağrıdı.Kalp krizi mi geçiriyorum diye endişem arttıkça arttı. Ama ağrılar 7 gündür hafifleyerek devam ediyor yani kafamdaki seçenek elenmiş oldu. Geçmişte Anksiyete tedavisi görmüştüm. Kafama takılan şey şu an ki durumum eski tanımın nüksetmesi olabilir mi?Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Panik atağa iyi gelen şeyler

5951 GÖSTERİM

Panik atağa ne iyi gelir? Panik atağa iyi gelen yiyeceklerle panik atağı atlatabilir miyim? Panik atak tedavisi psikiyatri tedavisi ile mi psikolog terapisi ile mi çözülür.

Alerji kronik hastalık mıdır?

2316 GÖSTERİM

Alerji kronik midir? Alerji çeşitlerinden hangilerinde biorezonans alerji tedavisi kullanılır. Alerji tedavisinde biorezonans yöntemi etkili midir?

Psikolojik Nefes Darlığı

392952 GÖSTERİM

Bu soruyu okuyanlar arasında Psikolojik nefes darlığından kurtulanlar varsa cevap yazabilir mi? 

Psikolojik Nefes Darlığı Nasıl Geçer? 

Psikolojik Nefes Darlığı Belirtileri Nelerdir? 

Psikolojik Nefes Darlığı İçin İlaç Var Mı? 

Nefes Alamama Psikolojik Mi?

Psikolojik öksürük nasıl geçer?

44161 GÖSTERİM

Psikolojik öksürük nasıl geçer? Psikolojik öksürüğün alerji ile ilgili var mıdır?

Kayseri Psikolog

Kayseri Psikiyatrist

Önce Psikoloğa mı Psikiyatriste mi Gitmeliyim?

35622 GÖSTERİM

Panik Atak için psikolog mu psikiyatri mi? İlk önce psikoloğa mı gidilir psikiyatra mı? Panik atak için tedavi, terapi görmek istiyorum. Bu iş için sağlıklı olan psikologa gitmek mi, psikiyatrist e gitmek mi?

Psikolog ilaç yazma yetkisi var mı?

15043 GÖSTERİM

Psikolog ilaç yazma yetkisi var mı? Terapiyi ilaç ile destekleyebilirler mi?

Psikolog Önerileri

14862 GÖSTERİM

Psikolojik destek almak isteyen kişiler nelere dikkat etmelidir? Psikolojik destek süreciyle ilgili önerileriniz nelerdir?

Psikoterapi kaç seans sürer?

3619 GÖSTERİM
Seans sayısı verilen terapiye göre değişiyor mu?

Online terapi fiyat

10833 GÖSTERİM
Online terapi fiyatı ne kadardır? Terapi tek seansta sonuçlanmıyorsa periyodik olarak devamını nasıl sağlayacağız? Online terapinin uygulanamayacağı alanlar var mı? Örneğin oyun terapisi alacak olan bir çocuk terapiye nasıl devam edece? Online terapiye uygun hastalıkları ve online terapiye uygun olmayan psikolojik rahatsızlıklar nelerdir?

DEHB ile ilgili filmler

12138 GÖSTERİM
DEHB anlatan filmler hakkında bilgi verir misiniz? Hiperaktivite bozukluğunda psikolog ile görüşmeden bu filmler ile terapi almış olur muyuz? DEHB animasyon filmeler mi yoksa DEHB kısa filmler mi daha etkili olur?

Dikkat eksikliği nasıl giderilir?

1884 GÖSTERİM

Dikkat eksikliği nasıl giderilir? Dikkat eksikliği ilaçlarının zararları var mıdır? İlaçsız dikkat eksikliği tedavisi var mı? Dikkat eksikliğinde bitkisel tedavi öneriyor musunuz?

Psikolog muayene ücretleri ne kadar?

89230 GÖSTERİM

psikolog muayene ücretleri seans başı mı ücretlendirilir? bir terapi kaç seans sürer?

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,