Psikolog Soru Cevap

Psikoloğa kaç seans gidilir?

1008 GÖSTERİM
Psikoloğa kaç seans gidilir? Kaç seansta psikolojik sorunum çözülür?

Karakterim değişir diye korkuyorum

490 GÖSTERİM

Merabalar,benim bir sorunum var,ben yurt dışından bir yiyecek geldiği zaman yiyince karakterim değişecek gibi hissediyorum,içinde domuz katkıları olduğu için korkuyorum ve yemiyorum beni acımasız,merhametsiz bir insan yapar diye yemiyorum,internette bazı doktorlar yazı yazıyorlar bu konuyla ilgili "yediklerinizin karaktere etkisi var" diye bu doğrumudur?böyle hissetmem bir sorunmudur?Kana karışan besinler kanla beyin hücrelerini beslerken karaktere etkisi olurmu?

Bana ne oldugunu anlamlandiramiyorum ?

560 GÖSTERİM

Merhabalar.Genel olarak cok stresli ve kolay evhamlanan bir insanim.Son 3 haftadir icinden cikamadigim bir durum yasiyorum.Bir arkadasimdan cok olumsuz etkilendim.Bu kisi cogunlukla rahatsiz olacagim dusuncelere sahipti.Bir gun icime aniden "ya ona benzersem,onun gibi dusunursem" korkusu geldi.Bu korkuyu yasadigim andan itibaren zihnim resmen onun gibi calismaya basladi.Fakat ben hayata onun gibi bakan onun gibi dusunen birisi degildim.Bu korkuyu yasadiktan sonra beynim kendini rahatsiz olacagim sekilde dusunmeye zorlamaya basladi her baktigim seyde.Asıl oldugum insani unutmaktan korkuyorum.Nasil kurtulabilirim diye arastirma yapinca daha farkli psikolojik durumlar okuyup onlardan da etkileniyorum.Nasil bir yol izlemem gerekiyor ? Tesekkurler.

Sürekli huzursuz hissetmek

843 GÖSTERİM

Merhabalar. Ben son 1 aydır sürekli huzursuzum. Sürekli içim daralıyor ağlamaklı bir haldeyim. Bazen yaşadığım şeylere anlam veremiyorum. Her şey rüya gibi geliyor. Sürekli bayılacakmış gibi bir his yaşıyorum. Dışarı çıkmaktan çok korkuyorum. Hep evde kalmak istiyorum. 1 yıl önce agorafobim de vardı ve ilaç kullanıyorum bunun için. Ama bu yaşadığım şey daha farklı. Bu yaşadığım şeyin adı ne ve düzelmek için ne yapmalıyım?

İçde daralma

503 GÖSTERİM

İyi geceler ben bir anneyim 22 yaşında Oglu m var kız bakmaya gittik heyecanmı yaptı karar verirken cok düşünmekten içim daralıyor ben ekmek bile yiyemiyorum diye ağladı bir köyde imam yalnızlıktanmı neden oldu bilmiyorum nere kime gösterecegimizi bilemedik bir pedogaga göründü bir kez yine düşündüm mü içimedaralma oluyor pisikologmu. Pisikiyatrimi dinler cocugumun sıkıntısını yardımcı olursanız bir ömür duacınız olurum

Masumlar Apartmanı Safiye'nin hastalığı

708 GÖSTERİM

Merhabalar Trt 1 olan masumlar apartmanını izliyorum orda Safiye karakterindeki hastalık benim kız arkadaşımdada var onu çok seviyorum ama evlenirsek yemek yapmakda zorlanacak her yeri temizlecek bir insanla nasıl yapabilirim merak ediyorum bu takıntı hastalığı nasıl geçer normale dönme ihtimali varmıdır.

Travma sonrası stres bozukluğu tedavisi

561 GÖSTERİM

Geçen aylarda Sivasta bir düğüne giderken ailecek trafik kazası geçirdik Eşimin kardeşide bizim arabadaydı kaza sonrası onu kaybettik eşim o günden beri kendinde değil geceleri uyuyamıyor kabuslar görüyor birdaha arabaya veya otobüse binmek istemiyor her yere yüreyerek gitmek istiyor huzursuz hep travma sonrası stres bozukluğu tevadisi olan hastalar nasıl geri dönüşler aldı merak ediyorum eşim tedavi olursa düzelirmi. Bu hastalığın tedavisi nasıl oluyor. İlaç tedavisimi yoksa Psikolog tedavisimi daha etkili oluyor.

Kayseri'de psiko-onkoloji psikologları kimlere hizmet verir neden önemlidir?

581 GÖSTERİM

Annem kanser tanısı aldı güçlü kalmasını istiyorum şuan moral olarak çok düştü babam ve kardeşimde şuan psikolojik olarak kötüler hastalığı kabullenemiyorlar ailede ben güçlü kalmaya çalışıyorum şuan çok zor oluyor benim içinde güçlü kalmaya çalışmak ailemi psikolojik anlamda nasıl destekleyebilirim onu araştırıyorum kaç gündür. Araştırmalarım sonucu bunanla ilgilenen alanın psiko-onkoloji olduğunu öğrendim Kayseride psiko-onkoloji psikologları kimlere hizmet verir nedir önemlidir  hizmet alan daha önce bunu tecrübe etmiş kişiler varsa yardım edebilirmi çok ihtiyacım var 

Aşırı sinirliyim ne yapmalıyım

4580 GÖSTERİM

Son zamanlarda aşrı sinirliyim garip şekilde . Bunun bir tedavisi var mı ?

Bu sinir yüzünden birisine zarar vermekten korkuyorum

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım

589 GÖSTERİM

Son zamanlarda covid etkisi mi bilmiyorum ama uyku uymak zulum oldu bana.

Uyku uyumayı özledim, ne olur birşey deyin bana

Derin nefes

538 GÖSTERİM
Derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum alıp verirkenden zorluk çekmiyorum 1,5 ay öncede olmuştu doktora giitim bişeyin yok dedi neden olabilir

Derin nefes almak

669 GÖSTERİM
Sürekli derin nefes alma isteği

Geçmeyen psikolojik baş ağrısı ve boğaz sorunu

1654 GÖSTERİM
Merhaba . Ben öncelikle 2 aylık bir boğaz sorunu doktor doktor gezmeler çeşitli teşhisler konulduktan sonra boğazında hiç Birşey yok dediler psikiyatriste gittim son 2 aydır antidepresan kullanıyorum . Psikolojik bir baş ağrım var . Ağrı kesici işe yaramıyor . Uyandığım andan yaklaşık 10 dk sonra başlıyor . Uyuyana kadar sürüyor . Boğazımda aynı şekilde uyanınca başlar uyuyana kadar sürerdi . Antidepresandan sonra başım daha çok etkilemeye başladı boğazımın psikolojik olduğunu anlayınca artık takmamaya başladım . Benim yaşadığım bu durum nedir yaklaşık 4 ay oldu son 2 aydır antidepresan kullanıyorum . Bu durum geçecek mi

Anksiyete

579 GÖSTERİM
Merhaba. 3 aydır nefes darlığı çekiyorum. Gece uyurken bir sorun mevcut değil. Son bir haftadır mide bulantısı, bacaklarda uyuşma, sersemlik, denge kaybı, kas ağrıları mevcut. Daha önceden de çarpıntım ve ellerimde titremem mevcuttu.

Nefes açlığı

532 GÖSTERİM

Eskiden de nefes açlığım olurdu ama 2 gün sürer bunu psikolojik olduğunu kendime telkin ederdim geçerdi. Geçen gece rüyamda ne gördüysem nefessiz kalarak uyandım ama rüyamda mı yoksa gerçekte mi nefessiz kaldım bilemedim be sonraki 15 gün nefes açlığının tutsağı oldum geçmiyor bu sefer geceleri uyumaya korkuyorum ya olursa diye ama 1-2 kez nefes alanmışım gibi uyandım ama panikti sanırım sonra olmadı ama uykularım gitti 1 saat uyuyor hemen uyanıyorum bir huzursuzluk midemde bir kurşun ağırlık nefes açlığı doktora gitsem corona var gidemiyorum riskliyim tansiyon hastasıyım beklesem bu psikolojik mi bilmiyorum ya değilse fizikselse diye boğulacakmışım gibi hissediyorum bazan nasıl geçecek bu sefer uzun sürdü

NEFES Darligi

849 GÖSTERİM
Selam. Ben Amil 32 yasindayim. Benim nefes darligim aldigim nefesden doymama sorunum var. 2019 yilinin sonuna gibi bu durum 1 ay icinde max 5 defa olurdu. Amma 2020 yilindan sonra artmaya basladi. brunumla nefes aliyorum nefes goğüs hizasina kadar geliyor ondan sonra tam disari cikmiyor ve çiyin kaslarım agrimaga basliyor.Ya agzimla nefes aliyorum bu durumda yada esneyerek rahatliyorum.Sanki icimde bir endise var ve beni derinden nefes almaya zorluyor. agizdan nefes alib verdiyim zaman rahatliyorum. Akciyerlerde ve kalpde her hangi bir sorun yok. Oksuruk yok, ateş yok, Sigara icmem alkol ve enerji içcekleri kullanmam. Bu durum benim hayatimi cok kötü etkiliyor. burun çeperinde eyrilik var. Bu konuda sizden yardim bekliyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim.

NEFES Darligi

849 GÖSTERİM
Selam. Ben Amil 32 yasindayim. Benim nefes darligim aldigim nefesden doymama sorunum var. 2019 yilinin sonuna gibi bu durum 1 ay icinde max 5 defa olurdu. Amma 2020 yilindan sonra artmaya basladi. brunumla nefes aliyorum nefes goğüs hizasina kadar geliyor ondan sonra tam disari cikmiyor ve çiyin kaslarım agrimaga basliyor.Ya agzimla nefes aliyorum bu durumda yada esneyerek rahatliyorum.Sanki icimde bir endise var ve beni derinden nefes almaya zorluyor. agizdan nefes alib verdiyim zaman rahatliyorum. Akciyerlerde ve kalpde her hangi bir sorun yok. Oksuruk yok, ateş yok, Sigara icmem alkol ve enerji içcekleri kullanmam. Bu durum benim hayatimi cok kötü etkiliyor. burun çeperinde eyrilik var. Bu konuda sizden yardim bekliyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Nefes Darlığı

965 GÖSTERİM
Merhaba. Benim bir süredir nefes darlığım var. Yıllar önce 3-4 aylık astım tedavi sürecim olmuştu. Aylar önce tekrar hastaneye gittiğim de doktorum solunum testi istedi ve sonucum normal geldi. Psikolojik olabileceği söylendi. Astım tedavisi gördüğümü belirtmemiştim acaba astım hastalığım tekrarladığı için mi bu sıkıntıyı yaşıyorum yoksa psikolojik mi bunu anlayamıyorum. Şu sürecte hastaneye gidip boş yere meşgul etmekte istemiyorum. Bunları birbirinden nasıl ayırt edebilirim? Bilgi verebilir misiniz?

Obsesif kompulsif bozukluk nedir?

1778 GÖSTERİM

Obsesif kompulsif bozukluk Nedenleri nelerdir? Obsesif Kompulsif Bozukluk tedavisi için uygulanan yöntemler nelerdir?

Psikoloğa gitmek sicile işler mi

119339 GÖSTERİM

a Anksiyete sicile işler mi? Psikiyatriye gitmek memurluğa engel mi öğretmenliği engeller mi?

Psikoloğa ve Noroloji Doktoru ve Psikiyatriye gitmek sicile işlemez.

Psikoloğa gitmek için sebepler

5878 GÖSTERİM

Psikologa gitmek için belirtiler nelerdir? Psikolog işe yarıyor mu? Psikoloğa gidip düzelen var mı?

İlişki danışmanı online

1828 GÖSTERİM

İlişki danışmanı online terapi ücretleri ile yüzyüze terapi ücreti arasında fark var mıdır? Online ilişki danışmanlığında ücretlendirme seans üzerinden mi fiyatlandiriliyor?

Nefes alamamak

1286 GÖSTERİM
Merhabalar, 19 yaşındayım 4 sene önce OKB sebebiyle tedavi gördüm 2 senedir görmüyorum fakat 8 ay önce nefes darlığım başladı astım ilaçları kullandım fayda etmedi. Dinlenirken günün her dakikası nefes alırken şekilden şekle giriyorum. Sürekli iç çekiyorum derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum fakat başarısız oluyor sürekli tıkanıyor ve esnemektede zorluk çekiyorum esnerken yarım kalıyor. Şu an OKB ile ilgili sorunlarım kalmadı streste yapmıyorum (bana göre). Kalp grafimde bazen heyecan durumundan ritimde sorun çıkıyor ama genel olarak bir şey çıkmıyor. Karnımdaki hassasiyet sebebiyle doktora gitmiştim İBS teşhisi konuldu ve psikolojiye bağlandı. tekrardan psikolog ile görüşüp ilaca başlamalı mıyım ayrıca üniversite sınavına hazırlanıyorum ama bu durum izin vermiyor hayatımı mahvetti yardımcı olur musunuz lütfen :((

psikolojik olarak rahatlama yöntemleri

4457 GÖSTERİM

Psikolojimi nasıl rahatlatabilirim? Kafamı nasıl rahatlatabilirim? Psikolojik rahatlama terapisi isminde ayrı bir terapi hizmeti veriyor musunuz? Psikolojik rahatlama için yapılması gerekenler nelerdir?

Gece ortaya çıkan nefes darlığı

52768 GÖSTERİM

Merhabalar, uzun süredir sadece gece ortaya çıkan nefes darlığı ile başım dertte. Ne zaman sırtüstü uzansam nefesim daralmaya başlıyor. Sinüzit ve reflüm var. Çok dikkat ediyorum ve ilaçlarımı aksatmıyorum. Şu son 2 aydır ne bir mide ağrım ne de bir sinüzit akıntısı yaşadım ama 2 aydır her gün aralıksız bu daralmayı yaşıyorum ta ki ilacımı alana dek. Öte yandan gün içerisinde sırtüstü uyuduğum zaman herhangi bir sıkıntı olmuyor. Acaba benim bu sıkıntım psikolojik bir soruna dönüşmüş olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Psikolog

Psikiyatrist

özel

664 GÖSTERİM
SORUM şu: 2007 yılında benim çok yakın dostum aynı zamanda teyzem oğlu kız kardeşime talip oldu onu çok sevdiğini aşık olduğunu söyledi önce başta kız kardeşim sonra hepimiz ailece bir şok geçirdik sonra bu durum 2015 e a kadar sıkıntılı bir süreçle devam etti ve bir defa yüzük atılmasına rağmen evlendiler şu an bir çocukları var.merak ettiğim; 1- bizzat bu işin olmasını iki defa engellememe rağmen ( -hatta yıllarca çocukla konuşmadım nahoş durumlar oldu ayrıca karşıma alıp defalarca tatlı dil ile kızkardeşimin istemediğini söyledim ama nafile-) yine de gerçekleşmesi ? 2-karşı tarafın kendini intihar edeceğini bu süreçte yaşanan tatsız olaylar -silahla evin önüne gelip kendini öldürmek istemesi- ailece bizi korkuttu kızı veremedik mesela halam oğlu istemişti keşke ona verseydik deyişim ve o süre zarfında aracımı ona satmam onun lehine oldu deyişim? 3-şu an eski samimiyet ve uhuvvet kalmaması onlara dargın olmam? 4- karşı tarafın aşırı ısrarı kız kardeşimin çocuğa abi gözüyle bakmasına rağmen ancak netice de izdivacın gerçekleşmesi? 5-bir gün hastanede meczup bir kadının eğer o çocukla evlenmezsen kendini öldüreceğini söylemesi? 6-bu süreçte yaşadıklarımı düşünerek vesveselerin,istikbaldeki evhamlarımın olması belki de sanki vicdan azabı duymam aralıklı bu olayın ve izdivacın acaba yanlış bir tercih mi oldu deyişim sürekli aklımı kurcalaması? 7-kızkardeşim sonuçta pes etmesi madem- beni çok seviyor bana bakar deyip bir anlamda bu izdivaca mecbur kalması - gibi haleti ruhiye içine girmesi? 8-kızkardeşimin soy itibariyle seyyid olmasına rağmen neden dindar bir insanla evlenmemesi? 8-annemin istememesi tercihi kardeşime bırakması izdivaç olduktan sonra teyzemle dargın olması, teyzemin kısa süre sonra vefat etmesi annemin izdivaçtan kaynaklı bu dargınlık yüzünden psikolojik travma geçiriyor olması ve ben bunun nedenini o çocuğu görmem? 9-Şuan ki ruh halimin sürekli bu konuyla meşgul olması ve kendim için evliliği bu yüzden yapamam yada sürekli ertelemem,bu olayın sürekli zihnimi ve kalbimi meşgul etmesi.....TÜM BUNLAR NEDİR ?selam ve dua ile kalın

Psikolojik çarpıntı nasıl anlaşılır?

59849 GÖSTERİM

Psikolojik kalp ağrısı nasıl olur? Psikolojik çarpıntı nasıl anlaşılır? Psikolojik çarpıntı nasıl geçer? Psikolojik kalp çarpıntısına ne iyi gelir? Yatınca başlayan kalp çarpıntısı nedir? Sinirsel kalp çarpıntısı nasıl geçer? Kalp çarpıntısı ne kadar sürer? Psikolojik kalp hastalıkları nelerdir? Çarpıntı düşürmek için ya da tamamen yok edebilmek için nasıl bir tedavi ya da terapi almalıyız?

Psikolog

Psikiyatrist

Anksiyete nükseder mi? Anksiyete tekrarlar mı?

6522 GÖSTERİM

Covid-19un sebep olduğu ilk ölümün açıklanmasından sonra bir huzursuzluk hissettim. Bundan 3 ya da 4 gün sonra nefes darlığı başladı ama nefes alamıyor gibi değil de aldığım hava yetmiyormuş gibi hissediyordum.Ardından geçen 15 gün sonra sanırın çok sık nefes aldığımdan göğsüme bir ağrı girdi beraberinde sol kolumda ağrıdı.Kalp krizi mi geçiriyorum diye endişem arttıkça arttı. Ama ağrılar 7 gündür hafifleyerek devam ediyor yani kafamdaki seçenek elenmiş oldu. Geçmişte Anksiyete tedavisi görmüştüm. Kafama takılan şey şu an ki durumum eski tanımın nüksetmesi olabilir mi?Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Panik atağa iyi gelen şeyler

4079 GÖSTERİM
Panik atağa ne iyi gelir? Panik atağa iyi gelen yiyeceklerle panik atağı atlatabilir miyim? Panik atak tedavisi psikiyatri tedavisi ile mi psikolog terapisi ile mi çözülür.

Alerji kronik hastalık mıdır?

1379 GÖSTERİM

Alerji kronik midir? Alerji çeşitlerinden hangilerinde biorezonans alerji tedavisi kullanılır. Alerji tedavisinde biorezonans yöntemi etkili midir?

Psikolojik Nefes Darlığı

243948 GÖSTERİM

Bu soruyu okuyanlar arasında Psikolojik nefes darlığından kurtulanlar varsa cevap yazabilir mi? 

Psikolojik Nefes Darlığı Nasıl Geçer? 

Psikolojik Nefes Darlığı Belirtileri Nelerdir? 

Psikolojik Nefes Darlığı İçin İlaç Var Mı? 

Nefes Alamama Psikolojik Mi?

Psikolojik öksürük nasıl geçer?

31312 GÖSTERİM

Psikolojik öksürük nasıl geçer? Psikolojik öksürüğün alerji ile ilgili var mıdır?

Kayseri Psikolog

Kayseri Psikiyatrist

Önce Psikoloğa mı Psikiyatriste mi Gitmeliyim?

16181 GÖSTERİM

Panik Atak için psikolog mu psikiyatri mi? İlk önce psikoloğa mı gidilir psikiyatra mı? Panik atak için tedavi, terapi görmek istiyorum. Bu iş için sağlıklı olan psikologa gitmek mi, psikiyatre gitmek mi?

Psikolog ilaç yazma yetkisi var mı?

11802 GÖSTERİM
Psikolog ilaç yazma yetkisi var mı? Terapiyi ilaç ile destekleyebilirler mi?

Psikolog Önerileri

7874 GÖSTERİM

Psikolojik destek almak isteyen kişiler nelere dikkat etmelidir? Psikolojik destek süreciyle ilgili önerileriniz nelerdir?

Psikoterapi kaç seans sürer?

2512 GÖSTERİM
Seans sayısı verilen terapiye göre değişiyor mu?

Online terapi fiyat

9528 GÖSTERİM
Online terapi fiyatı ne kadardır? Terapi tek seansta sonuçlanmıyorsa periyodik olarak devamını nasıl sağlayacağız? Online terapinin uygulanamayacağı alanlar var mı? Örneğin oyun terapisi alacak olan bir çocuk terapiye nasıl devam edece? Online terapiye uygun hastalıkları ve online terapiye uygun olmayan psikolojik rahatsızlıklar nelerdir?

DEHB ile ilgili filmler

5522 GÖSTERİM
DEHB anlatan filmler hakkında bilgi verir misiniz? Hiperaktivite bozukluğunda psikolog ile görüşmeden bu filmler ile terapi almış olur muyuz? DEHB animasyon filmeler mi yoksa DEHB kısa filmler mi daha etkili olur?

Dikkat eksikliği nasıl giderilir?

1248 GÖSTERİM

Dikkat eksikliği nasıl giderilir? Dikkat eksikliği ilaçlarının zararları var mıdır? İlaçsız dikkat eksikliği tedavisi var mı? Dikkat eksikliğinde bitkisel tedavi öneriyor musunuz?

Psikolog muayene ücretleri ne kadar?

84401 GÖSTERİM

psikolog muayene ücretleri seans başı mı ücretlendirilir? bir terapi kaç seans sürer?

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,