Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır.

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ne zaman neden uygulanır?

Anaokulu çocuklarına ilkokula başlangıç aşamasında uygulanır. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi uygulamadaki amaç çocukların ilkokula başlamaya uygun mu değil mi ? gelişim dönemlerini takip etmek için kullanılır.

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi hangi yaş aralığına uygulanır?

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 5 yaş 6 ay ile 6 yaş çocuklarına uygulanmaktadır.

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testini satın aldıktan sonra test dökümanı tarafınıza online olarak gönderilir.

Metropolitan Okul Olgunluğu Test materyalinin Basılı materyal isterseniz kargo ücreti alıcıya aittir.

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Uygulama Malzemesi: Uygulama Yönergesi + Uygulama Kitapçığı

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Uygulama Yeterliliği: Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman, Davranış Bilimleri Uzmanları, Pedagog ve Çocuk Gelişimi Uzmanları uygulayabilir.

 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi eğitimine isterseniz online ortamda katılabilir. Profesyonel Metropolitan Okul Olgunluğu Testi eğitiminin profesyonel video eğitimine katılabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı yeni genelgeyle okula başlama yaşı belli oldu. Bu genelgeye göre 66 ayı dolduran yani 5.5 yaşında olan çocuklar ilk okula başlayacak. 60-66 ay (5 – 5.5 yaş) arasındaki çocuklar ise velilerinin isteğiyle ilk okula başlayabilecek.

 

 

 

Bu genelgeden sonra çocukları 5 ile 5.5 (60 – 66 ay) yaş aralığında olan pek çok anne baba çocuklarını okula gönderip göndermeme konusunda kararsızlık yaşayacaktır. Eğer bu yaş aralığındaki çocuğunuzu okula göndermeyi düşünüyorsanız, öncesinde uzmanlarla görüşüp çocuğunuzun okula başlayacak olgunluğa ulaşıp ulaşmadığını öğrenmeniz oldukça önemlidir. Çünkü çocuk okul olgunluğuna ulaşmadıysa okulun beklentilerini karşılayamayacak, kendine karşı olumsuz inançlar geliştirecek (Ben yazı yazmayı öğrenemem, ben yeterince iyi değilim) ve okuldan soğuyacaktır.

Test uygulaması için TMS CLINIC'e başvurunuz.

GÖNDER
WhatsApp WhatsApp