DEHB ile ilgili filmler

12137 GÖSTERİM
DEHB anlatan filmler hakkında bilgi verir misiniz? Hiperaktivite bozukluğunda psikolog ile görüşmeden bu filmler ile terapi almış olur muyuz? DEHB animasyon filmeler mi yoksa DEHB kısa filmler mi daha etkili olur?

Cevaplar4

P.B. Psikolog BERAT HAZAR
Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu çocukluk çağlarında başlayan ve çocuklarımızın akademik ve toplumsal başarısını etkileyen odaklanma problemi ile süregiden bir bozukluktur ayrıca hiperaktivite de bar olan enerjinin olması gerekenden fazla olması ve bu enerjinin boşaltılmasında sorunlar yaşanmasıdır. Kişisel olarak tavsiye edebileceğim filmler Dökülen Harfler ve Momy
2 21
P.D. Psikolojik Danışma

Dehb eğitiminde veya  yolu eğitimden geçen herkesin izlemesi gerektiği filmler;

  • The 400 Blows
  • Mommy
  • Drommen
  • İki Dil Bir Bavul
  • Mona Lisa Smile

gibi daha bir çok öneride bulunabiliriz. Hiperaktivite bozukluğunda psikolog ile görüşmeden bu filmler ile terapi almış olmayız. Çünkü bu görüşmeler esnasında psikoloğun gözlemi, bireysel yaklaşımı da çok önemlidir. Psikolog bu gözlemlere bağlı olarak aileye ve çocuğa da önerilerde bulunur.

Dehb için izlenen filmlerde kısa veya uzun olmasından ziyade çocuğun ilgisini çeken filmlerden başlayıp zamanla ilgisini çekmeyen filmlere geçmesi Dehb olan çocuğumuzun dikkatini arttirmasında önemli rol oynar. Tmsclinic'de Neurofeedback adlı uygulamamızın asıl amacı da zihine egzersiz yaptırarak ilgisini çekmeyen bir konuda ses ve görüntü efektlerini engelleyerek tekrar odaklanmasını sağlar ve egzersiz şeklinde devam eder. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

1 7
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
Hiperaktifim Ama... Mommy gibi filmler dehb konulu film önerisi olarak verilebilir. Filmleri izlemek size dehb hakkında bilgi sağlar ve bakış açınızı değiştirir fakat size bir terapi süreci sağlamaz. Terapi danışman ve danışan arasında geçen farklı ve özel bir süreçtir.
0 5
P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Düşen harfler ve Mommy izleyebileceğiniz filmler arasındadır. Bu filmleri izlemek kesinlikle terapi yerine geçmez. Terapi bambaşka bir süreçtir ve psikologlar tarafından uygulanmaktadır.
0 5
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,