Online terapi fiyat

10891 GÖSTERİM
Online terapi fiyatı ne kadardır? Terapi tek seansta sonuçlanmıyorsa periyodik olarak devamını nasıl sağlayacağız? Online terapinin uygulanamayacağı alanlar var mı? Örneğin oyun terapisi alacak olan bir çocuk terapiye nasıl devam edece? Online terapiye uygun hastalıkları ve online terapiye uygun olmayan psikolojik rahatsızlıklar nelerdir?

Cevaplar6

P.B. Psikolog Berat HAZAR
Online terapi fiyatları ile yüzyüze psikoterapi fiyatları arasında bir farklılık yoktur fakat ücretin nasıl olacağı psikoloğa kalmıştır çünkü psikolog ilk görüşmede detaylı incelemeyi vakanın boyutunu işlevselliğini nekadar etkilediğini detaylandırdıktan sonra ücret konusunu danışanın lehine olacak şekilde en uygun şekilde belirleyecektir seans ücretleri ortalama 130/300 arasında değişiklik göstermektedir.
1 34
P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır. Bireysel psikoterapi, çocuk ve ergen psikoterapisi alanında online terapi alabilirsiniz. Ancak online terapi içerisine oyun terapisi girmemektedir. Cünkü oyun terapisi 3-9 yaş arası çocuklarla aktif olarak oyun odamızda gercekleştirdiğimiz bir terapi sürecidir. Terapileri hiç biri tek seansta sonuçlanmaz. Kişiden kişiye değişim göstermekle beraber verim alma süresi 5-6 seans cıvarında değişmektedir. Klinigimizde seans ücretleri 130-300tl arasında değişmektedir
2 14
P.Ş. Psikolog Şerife ÇINAR
Online terapi ücretleri normal seans ücretleri ile kıyasalamdığında büyük bir farklılık görülmemektedir. Terapist randevulaşılan saatini sizin için ayırdığından görüşmenin ofis ortamında veya internet üzerinden terapi şeklinde yapılması fark yaratmayacaktır. Normal seans ücretleri ile online seans ücretleri arasında bir fark yoktur . Online görüşmelerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
0 9
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
Online terapi, ABD ve birçok Avrupa ülkesinde çok sayıda makale, tez, kongre ve araştırmalara konu olmuştur. Tüm bu çalışmalar sonucunda online terapinin ağır psikotik hastalıklar dışındaki diğer psikolojik sorunlarda etkili olduğu ve bu şekilde yürütülen seanslardan son derece etkili sonuçlar elde edildiği ortaya konmuştur. Yapılan araştırmalar ile online terapinin en çok faydalı olduğu psikolojik sorunlar şu şekilde belirlenmiştir; Aile Danışmanlığı, Anksiyete, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Major Depresyon, Cinsel Sorunlar, Fobiler, Obsesif Kompulsif Bozukluk. Bunlara ek olarak hastalık sayılmayan aile ve evlilik sorunları, yaşam koçluğu, kariyer ve okul sorunları gibi problemler için de online terapi uygun bir yöntemdir.
0 7
E.C. Elif Coşkun
Bizzat gelerek doktor veya psikoloğu ile görüşme imkanı olmayan kisilerde online terapi sistemi kullanılmaktadır. Online terapide de Fayda sağlanmaktadır. Fakat oyun terapisi gibi gözlem içerikli ve birebir uygulanan terapiler online terapi icinde yer almaz. Daha cok Anksiyete, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Major Depresyon, Cinsel Sorunlar, Fobiler, Obsesif Kompulsif Bozukluk gibi alanlarda ve egitim koçluğu, aile danışmanlığı gibi konularda online terapiden faydalanabilir. Kişiden kişiye terapi süresi ve verimi değişebilir. Ücret ise 130-300 arasında değişir.
0 7
T.K. Tuba kara
Online terapi nasıl olur ? Önceden ne yapmak gerekiyor? Faydalı olur mu merak ediyorum açıkçası... süre ne kadardır
0 2
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,