Biorezonans Tedavisi

Biorezonans Nedir?

Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biorezonans ile sigara bırakma yöntemi 1977 yılında keşfedilecek MORA biorezonans olarak piyasaya sunuldu. Biorezonans alternatif tıp yöntemdir. Eski elektro akupunktur yöntemine benzer. İlaçsız bi uygulamadır. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadardır. Gözlemlenmiş hiçbir yan etkisi yoktur. İnsan vücudunun her bir hücresi farklı elektromanyetik frekans yayar. Her insan vücudunun kendine özgü bi frekans kodu, benliği vardır. Bu özellikler danışanın genel frekans spektrumunu belirler. Bu bu hastanın özgül frekansıdır. Sigara kullanan ve kullanmayan sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklıdır. Vücuda herhangi bi zararı yoktur.


Hastanın frekans örneğinde saklanan yabancı frekanslar (Alerjenler, virüsler, bakteriler v.s) normal frekans dizilimine zarar verip bozarlar.
Bu frekans düzenini zarar veren unsurlar belirlenir ve cihaza transfer edilir. Elektrotlar vücudun belli yerlerine yerleştirilir. Cihazda frekans düzenini bozup sorun yapan frekanslar ters çevrilir(180 derece faz kaydırma) ve danışanın vücuduna geri verilir. İYİLEŞME terapi frekanslarıyla gerçekleşir. Ve frekansların dizilimini bozan unsurlar iyileşmiş olur. Biyolojik , fiziksel frekanslar desteklenerek güçlenmesine yardımcı olunur. İnsan vücuduna zarar veren frekansları ters çeviri sağlıklı bir şekilde tekrar vücuda yansıtır. Ayrıca vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye verilir. En etkili ilaçsız sigara bırakma yöntemidir. Yan etkisiz sigara bırakma yöndemidir. Kişi bu uygulamadan sonra kendini rahatlamış hisseder. Kısaca kişinin içtiği sigaranın elektro manyetik nikotin frekanslarını silmesi işlemidir.

Biorezonans Kimlere Uygulanır?

Biorezonans yöntemi;

 • Kontakt Dermatit
 • Alerjik Cilt Lezyonları, Ürtiker
 • Alerjik Astım
 • Uyku bozuklukları
 • Stres tedavisi
 • Obezite kilo verme
 • Sigara bağımlılığı
 • Hormonal düzensizlik
 • Kronik yorgunluk
 • Basit psikolojik rahatsızlıklar
 • Enerji dengeleme
 • Bağışıklık düzenleme
 • Vitamin eksiklikleri tedavisi
 • Alerjik Bronşit

gibi rahatsızlıklarda uygulandığı gibi en yaygın kullanım alanı en etkili ilaçsız sigara bırakma yöntemi olmasıdır. En önemlisi alternatif tıbbı destekleyen bilimsel bir yöntem olmasıdır. Biorezonans yöntemi ile sigara bırakma uygulanamayan tek grup gebe bayanlardır. Gebe ve gebelik şüphesi olan bireyler bu yöntemden faydalanamıyorlar maalesef. Gözle görülmüş bir yan etki yoktur fakat yinede uygulanmayan grup arasındadır.

Biorezonans Yöntemi İle Sigara Bırakma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Biorezonans yöntemi ile sigara bırakma seansı toplam 1 saat süren bir tedavi yöntemidir. Toplam dört aşamalıdır. Temel tedavi, Ana tedavi, Detox tedavisi ve Akupunktur yöntemidir. Kişi seansa girmeden önce; son iki haftada değiştirmemiş olduğu sigarasından son bir tanesini seansa başlamadan biorezonans tüplerine kül tablası gibi kullanarak sigaranın tamamını içerek tüpün içine koyar. Sonra işleme başlanır.

Uygulamadan Önce ve Sonra Neler Yapmamız Gerekir?

Biorezonans yöntemine uygulamadan önce sigarayı bırakma isteği mutlaka olması lazım. Yeterince etki görmek için kişinin istekli olması ilk amacımızdır. Son iki hafta içerisinde mevcut kullandığı sigarayı değiştirmemiş başka sigaraları içip frekansları karıştırmamış olması şarttır. Kayseri de wellness center olarak hizmet verdiğimiz kurumda (TMSCLINIC) yaptığımız ilaçsız ve kolay sigara bırakma tedavisinden sonra;

 • 30 gün boyunca çip göbek altındaki bölgede takılı durması,
 • Sigara içme isteği geldiğinde ilk önce on derin nefes alıp 3 sn tutup ağızdan verilir.
 • Geçmezse iki bardak dolu dolu su içmek.
 • En son olarak geçmezse son içtiğiniz sigaranın tüpü danışana verilecek, geçmediği takdirde son içilen sigarayı koklamak.

Biorezonans Tedavisi Sonrası Baş Ağrısı Olur Mu?

Biorezonans tedavisine başlandıktan sonra aşama aşama enerji yolları açılmaya başlanır. Vücudun heryerine etki eden frekanslar vücutta karıncalanma, yorgunluk, gün boyu ara ara giren baş ağrıısı, hafif baş dönmesi, kısa sürelik sersemlik hissi olabilir. Migreni olan danışanlar için tetiklenme olabilir ama kesinlikle kalıcı bir baş ağrısı değildir. Kısa süre sonra geçecektir. Ve kişi rahatlayacaktır. Biorezonans yöntemi kişiyi hiç sigarayla tanışmamış, vücut hiç sigaranın frekansını algılamamış düzeye getirecektir. Yani vücudu ötü frekanslardan arındırmış olacak.

Şimdiye kadar uygulanan biorezonans ilaçsız sigara bırakma tedavisinde %80 - %85 bırakma oranı gözlemlenmiştir.bütün danışanolarımızın bırakıyor olması TMSCLINIC ailesini çok memnun etmektedir. Bazı durumlarda danışanın psikolojik rahatsızlıkları olması gibi sigara bırakmaya engel olan durumlarda ilaveten artı 2 seans daha öneriyoruz. Bu danışana verdiğimiz sağlıklı yaşam için son derece destektir. 

Biorezonans Yöntemi İle Alerji Tedavisi Nedir?

Allerji vücudumuzda bulunan antikorların başkaları için tehlike oluşturmayan maddelere reaksiyon oluşturmasıdır. Bu maddeler toz, polen, tüy, besinler, güneş, bazı ilaçlar gibi etkenlerdir. Alerjiler kişinin vücuduna göre değişiklik göstermektedir. Kaşıntı, döküntü, nefes darlığı, vücutta şişlik, ciltte renk değişikliği, yanma şeklinde olabilir. Alerjiler her yaş grubunda görülebilir. Bebekler, çocuklar ve yetişkinler.. Birde birden fazla maddeye karşı allerjik reaksiyon gösteren bireyler içinde önlem amaçlı allerji testleri ile belirlenebilir. Bu testler her yaş grubuna uygulanabilecek, cilt ve kandan teşhis edilen testtir. İlaçlı tedavinin yanında ilaçsız tedavilerde mevcut. Bunlardan biri de biorezonans yöntemi ile allerji tedavisidir. İlaçlı tedavilerde kişi ilacı kullandığı sürece koruma sağlayacaktır. Ama biorezonans yöntemi ile allerji tedavisi maddeye karşı oluşan reaksiyonu ortadan kaldırıyor.

Biorezonans Diyabet Tedavisi 

Biorezonans maddelerin elektromanyetik frekanslarının veya vücudun kendi biofotonlarının tedavi amacı ile kullanılmasıdır. Tüm maddelerin enerji ve frekanslara sahiptirler; bu enerji ve frekanslar vücut üzerinde etkili olabilmektedirler. Biorezonansta vücudun enerji sistemine dışarıdan bilgi aktarılır veya blokaj yapan,bağımlılık yapan bilgiler silinebilir. Biorezonansla diyabet tedavisinde öncelikli amaç karbonhidrat bağımlılığının azaltılması, insülin direncinin azalması ve lenfatik dolaşımın stimüle edilmesidir. Kayseri'de alanında en iyi hekimlerle TMSclinic'te diyabette biorezonans tedavisi uygulanmaktadır. Kayseri'nin en iyi, en güvenilir psikiyatristleri, psikologları ve diyestisyenleriyle çalışmak, ücretler hakkkında bilgi almak için TMSclinic'i arayabilirsiniz.

Biorezonans İle Alerji Tedavisi Nasıl Olur?

İlk olarak bireyin hangi maddeye karşı reaksiyonu bulmakla başlar. Tedavi planı yapılır. Her bir allerjjen cevap tedavisi ile genel allerji eğilimi terapilerinden oluşan kişiye sel tedavi planı oluşturulur. Genellikle haftada bir kez bir saat sürecek şekilde plan yapılır. Vücuttaki öperken frekanslar sıfırlanır ve yerine güçlendirilmiş sağlıklı frekanslar verilir vücuda. Ara ara testlerle iyileşme takip edilir. Tedavinin amacı allerjen yapan zararlı maddeyi vücuda yararlı madde olarak tanıtıp reaksiyon göstermemesi sağlamaktır. Allerjen maddenin sayısına, direncine göre değişmekle birlikte 12-14 hafta sürebilmektedir. Tedavi sonrası allerjen maddeyi gördüğünde tepki vermez ve nötr kalır.

Biorezonans Tedavisi Uygulanan Alerjiler

 • Alerjik kontakt dermatit
 • Egzama
 • Solunum yolları akut ve kronik hastalıklar
 • Hayvan tüyü alerjisi
 • Polen alerjisi
 • Gıda alerjileri
 • İlaç alerjisi

Biorezonans İle Zayıflama Yöntemi

Biorezonans yöntemi ile zayıflamaya başlamadan önce anamnez alınır. Kişinin yaşam şekli, beslenme alışkanlıkları, günde aldığı kalori miktarı hesaplanması, günlük uygulanan motor hareketler( egzersiz), daha önce yapılan diyetler vs. Hepsi göz önünde bulundurulup değerlendirilir. Ama kilo verme sürecinde sadece diyet ve spor yeterli gelmeyebilir. Bunların yanında kişide gıda intoleransı olabilir, insülin direnci olabilir, metabolizma da yavaşlık olabilir, kişide hormonal dengesizlik olabilir, candida mantarı olabilir ve tiroid yetmezliği olabilir. Bu örneklerden biri olduğunda yapılan diyet ve spor kilo verdirmeyebilir.


Biorezonans ile iştah azaltma, bölgesel zayıflama yapılabilir, ama spor ile desteklenmesi istenir. Biorezonans şok bir kilo verdirme sistemi değildir. Son derece sağlıklı kişinin fiziksel durumuna göre kilo verdirme beklenir. Biorezonans yöntemi ile zayıflama son derece disiplin gerektiren bir programdır. Disiplin olmadığı sürece kişide kilo verme beklenemez.
Yukardan bahsedilen testler doğrultusunda program oluşturulur ve frekansları düzenlenmeye başlanır.

WhatsApp WhatsApp