Psikolog Önerileri

15343 GÖSTERİM

Psikolojik destek almak isteyen kişiler nelere dikkat etmelidir? Psikolojik destek süreciyle ilgili önerileriniz nelerdir?

Cevaplar6

P.B. Psikolog Berat HAZAR
Öncelikle yaşadığınız sorun hayatınızı ne derece etkiliyor asıl sizi etkileyen unsurlar nelerdir ve bunlar nezamandan beri hayatınızda süregidiyor, bunlara Danışan olarak dikkat etmek gerekiyor çünkü psikolog öncelikli olarak hayatınızda bu sorunların işlevsel boyutta(mesleki,sosyal vb.) sizi ne derece etkilendiğine ve nezamandır var olduğuna bakacaktır.
9 66
P.Ş. Psikolog Şerife ÇINAR
Psikolojik destek günümüzde pek çok insanın yaşadığı sorunlarla ilgili aklına ilk gelen sorun çözme yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Psikolojik yardım ilişkileri , psikolojik danışmanlık, özel klinikler,hastane vs. Gibi ortamlarda gerçekleşmeketedir. Psikolojik destekle ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz
11 27
P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Sorunlarınızın ne olduğunu net bir şekilde tespit etmeye çalışın. İlk olarak hangi konular üzerinde konuşmak istediğinizi belirleyin Bu aşamada, düşüncelerinizi filtrelemek için konuşmak istediğiniz konuları yazarak belirleyebilirsiniz. Sorununuz için size en uygun olan uzmandan destek almaya çalışın. Kişinin yaşadığı sıkıntılar sonucu, ihtiyaçları değişiklik gösterebilmektedir. Kişinin ihtiyaç duyduğu destek; psikolojik danışmanlık, psikoterapi veya ilaç tedavisi ile birlikte yürütülen psikoterapiler olarak çeşitlilik gösterir. Kişinin mesafe bakımından kendisine yakın olan bir uzmandan destek alması önerilmektedir. Çünkü yol, trafik vs. faktörler kişiyi psikolojik destek sürecinden soğutarak seansların yarıda kalmasına neden olmaktadır.
7 19
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
Psikolojik destekten yarar görebilmenin en önemli koşulu "gönüllü olmak"tır. Alacağınız desteğe inanmamak ve güvenmemek, zorla gitmek sizin fayda görebilme ihtimalinizi düşürür. Bu süreçte terapistin hangi alanda uzmanlaşmış olduğunu öğrenmek size fayda sağlayacaktır. Kendi sorununuza en yakın gördüğünüz alanda çalışan biri ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.
8 9
M.D. Mehmet demir
Selam binim bir hastam var korkmuş titriyor aradabir tutuyor
4 8
E.C. Elif Coşkun
Günden güne zorlaşan hayat koşulları içerisinde kişiler kendilerine sıkıntı da, depresyonda, üzgün çaresiz, kararsız,... vs... hissedebilir. Durum böyle olunca Psikolojik destek kaçınılmaz olur. Peki Psikolojik destek almak isteyen bir kişi nelere dikkat etmelidir? # Her şeyden önce destek almak için geldiğiniz uzmana güvenmelisiniz. Güvenmek, sorunları daha rahat anlatmak ve daha kısa sürede çözümlenmesi demektir. Açık ve net olarak konuşulan sıkıntılar daha çabuk çözüme ulaşacağını unutmayınız. # Seans araları düzenli olması ve psikolojik desteğin yanı sıra maddi olarak da belirleyici rol oynar. Seanslar 8-12 seans arasında gerçekleşir ve uzmanınız dahilinde kişinin durumu süreyi belirler. # Seans süresince uzmanınız size bazı çalışmalar ödevler verecektir. Ödevler üzerinde önemle çalışmanız daha hızlı ve olumlu sonuçların olmasını sağlar.
8 8
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,