Nefes alamamak

2612 GÖSTERİM
Merhabalar, 19 yaşındayım 4 sene önce OKB sebebiyle tedavi gördüm 2 senedir görmüyorum fakat 8 ay önce nefes darlığım başladı astım ilaçları kullandım fayda etmedi. Dinlenirken günün her dakikası nefes alırken şekilden şekle giriyorum. Sürekli iç çekiyorum derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum fakat başarısız oluyor sürekli tıkanıyor ve esnemektede zorluk çekiyorum esnerken yarım kalıyor. Şu an OKB ile ilgili sorunlarım kalmadı streste yapmıyorum (bana göre). Kalp grafimde bazen heyecan durumundan ritimde sorun çıkıyor ama genel olarak bir şey çıkmıyor. Karnımdaki hassasiyet sebebiyle doktora gitmiştim İBS teşhisi konuldu ve psikolojiye bağlandı. tekrardan psikolog ile görüşüp ilaca başlamalı mıyım ayrıca üniversite sınavına hazırlanıyorum ama bu durum izin vermiyor hayatımı mahvetti yardımcı olur musunuz lütfen :((

Cevaplar6

P.B. Psikolog BERAT HAZAR

Obsesif Kompulsif bozukluğun temelinde anksiyete yatar, zamanla obsesyonlar azalsa bile anksiyete dönüşebilir sanırım yaşadığınız şey bir yaygın anksiyete bozukluğu olabilir çünkü olması gereken 3 belirti var. Bunun için bir kombine tedavi düzenleyip ilaç tedavisi,Tms tedavisi, psikoterapi, kombinesiyle kısa sürede semptomlarınız azalacaktır.

0 13
P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Merhabalar, siz farketmesez de okb ara ara sizi yoklayabilir. Bunun için online psikiyatriste danışmanızı öneririm. Önlem almak için geç kalmış değilsiniz.
0 4
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
OKB nin bütün kaygı bozukluğu durumlarında olduğu gibi tekrarlama ihtimali vardır. Kişinin hayatında giden olumsuz olaylar ve olumsuz duygu durumu yoğunlaştıysa kaygı durumu tekrar kendini gösterebilir. Kişi daha önce terapi görüp durumu atlattıysa eğer, bu terapi sürecinde verilen psikoeğitim ve yöntemler sayesinde okb tekrarladığında ilk ortaya çıkışındaki kadar şiddetli olmaz. Sınav sürecinde olduğunuz için bu durumu mutlaka psikolojik destek alarak daha rahat ve daha hızlı atlatmanızı öneririm. Geçmiş olsun.
0 3
P.Ş. Psikolog Şerife Çınar
Nefes alamamaya sebep olan nedenin saptanmasının ardından psikolog ya da psikiyatrıs tarafından uygun tedavi düzenlenerek nefes alamama şikayetleri giderilir . Altta yatan problemin giderilmesinin ardından nefes alamama şikayeti ortadan kalkar. Psikolog ve psikiyatris ile görüşmenizi tavsiye ederim.Detaylı bilgi için kliniğimize başvurabilirsiniz
0 2
P.D. Psikolojik Danışman Elif COŞKUN
Obsesif kompulsif bozukluktan tedavi sonrası ara ara yoklamalar gözükebilir bunun sonucunda yaygın anksiyete bozukluğu gibi bazı psikolojik rahatsızlıklar kendini gösterebilir bu durumda tekrar bir tedavi süreci başlatıldığında kısa zamanda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz online terapi, ilaçla tedavi, psiko terapi ve yahut TMS tedavisi uygun olabilir.
0 0
G. Gizem
3 haftadır nefes darlığı yaşıyorum korkuyle gece acile gittik hemen tomografi çektiler ekg çektiler kan tahlili yaptılar her şeyim temiz çıktı iyisin bişeyin yok diyorlar ancak 3 haftadır nefes alamıyorum göğsümde baskı oluyor ya da baskı olmadan nefes veriyorum geri alamıyorum şeklinde şeyler yaşıyorum çok uzun sürdü canımdan bezdim artık nedir bu durum ?
0 0
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,