psikolojik olarak rahatlama yöntemleri

4346 GÖSTERİM

Psikolojimi nasıl rahatlatabilirim? Kafamı nasıl rahatlatabilirim? Psikolojik rahatlama terapisi isminde ayrı bir terapi hizmeti veriyor musunuz? Psikolojik rahatlama için yapılması gerekenler nelerdir?

Cevaplar4

P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Merhaba, çok çeşitli terapi yöntemleri vardır. Ancak bunun için bir psikoloğa veya psikiyatriste danışmanızda fayda var. Sizi dinledikten sonra en uygun terapi yöntemini uygulayacaktır. Hayatınıza yenilikler, uğraşlar katabilirsiniz. Nefes egzersizleri de uygulayabilirsiniz.
0 8
P.D. Psikolojik Danışman Elif COŞKUN

Hepimiz zaman zaman hayatın zorluklarının sıkıntısını yaşarız. Bu sorunlar karşısında Öncelikle kendimizi dinlememiz gerekir. Sorun nedir? nereden çıkıyor? ve yapılması gereken? bu sorulara tam olarak Cevap verdikten sonra en azından şu anda psikolojik olarak size baskı yapan sorunu biraz da olsa saptamaya çalışırsınız. Sonrasında size dinlenmenizi öneririm. Çünkü bazı psikolojikk rahatsızlıklar dinlenmediğiniz için ortaya çıkar. hayata karşı karşınıza çıkacak olan sorunlar da şikayet etmek yerine çözüm yolu aramak, sorunu kabul etmek, rahatlamanıza da yardımcı olur. Tabii ki bunların en sonunda kendinize En azından haftada birkaç saat zaman ayırmanız sizi rahatlatır, hala kendinizde psikolojik olarak rahatla yapmadığınızı düşünüyorsanız kliniğimize gelerek farklı terapi yöntemlerimizden yararlanabilirsiniz. Hayatınıza bu dönemde farklı etkinlikler ve uğraşlar katmanız bir bakımdan Sizi rahatlatır. bunun yanında Akşamları uyumadan önce nefes egzersizleri uygulamanız da sizi rahatlatır. Bu önerilerimizi denemenize rağmen hala psikolojik bir rahatlama hissetmiyorsanız kliniğimize gelerek farklı tekniklerimizden yararlanabilirsiniz

0 6
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
Yürüyüş yapmak, nefes egzersizleri, meditasyon gibi yöntemler kişiyi rahatlatmaya yardımcı olmaktadır. Fakat size uygun rahatlama yöntemlerini öğrenebilmek için psikoloğa gitmenizi öneririm. Çünkü bizim için asıl önemli olan psikolojinizi "rahatsız" eden durumun ne olduğu, ve bununla nasıl baş edebileceğinizdir.
1 5
P.B. PSİKOLOG BERAT HAZAR
Psikolojik olarak kendinizi rahat hissetmiyorsanız psikolojik destek almanız gereken bir durum var denektir. Psikoloğa sadece durum kötüleştiğinde başvurmak yanlıştır. Ara ara da olsa psikoloğa başvurmak faydalıdır. Psikoloğum uygulayacağı psikoterapi ile rahatlama sağlanması amaçlanmaktadır. Unutmayın psikoterapist karşılaştığınız en gerçekçi ayna olacaktır.
0 2
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,