Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

kayseri çocuk ergen psikiyatristi

 Danışman Çocuk Ergen Psikiyatristi (Kayseri)

 Uzm. Dr. Filiz Uçar

 Tel: 0542 819 23 20

 Çocuk Ve Ergen Psikiyatristi Çocuk ve ergenlerin sağlıklı bir yetişkinlik dönemine   hazırlanabilmesi psikolojik  sorunların oluşmadan önlenmesi ya da olan psikolojik sorunların   kalıcı  hale gelmeden tedavi edilmesi   konusunda  danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk ve   Ergen Psikiyatrisi oluşan sorunların erken dönemde belirlenip tedavi  edilebilmesi için oldukça   önemlidir.

 Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, Avrupa Tıp Uzmanları Birliği tarafından "18 yaş altı çocuklarda   uzman hekim tarafından tıbbi yöntemler, standartlar ve yaklaşımlar ile ruh sağlığı sorunlarının   önlenmesi, tanı konması ve   tedavisinin uygulanması" olarak tanımlanır.

 Alanınıda uzman Çocuk Psikiyatrisi doktoru hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

 Tms Clinic Kayseri'de Çocuk ve Ergen psikiyatristinden danışmanlık alarak aşağıdaki alanlarda   hizmet vermektedir ;

 Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Davranış Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Otizm   Spektrum Bozukluğu, Özgül Öğrenme Bozukluğu (Disleksi) ,Çocuk ve Ergenlerde Ruhsal   Travma, Asperger Sendromu,   Gelişim  Geriliği, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Tik Bozuklukları,   Gece Altını Islatma (Enürezis Nokturna), Obsesif Kompülsif Bozukluk, Konuşma Bozuklukları,   Kaka Kaçırma (Enkoprezis) ve Depresif Bozukluklar   (Depresyon) 

 Tms Clinic olarak danışmanlık aldığımız Kayseri ve çevresi Çocuk Psikiyatri gelen bireyin tanısına ve tedavisine yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Aile Terapisi, Kabul Ve Kararlılık Terapisi, EMDR Terapisi gibi   yaklaşımlardan yararlanabilmektedir.

 Görüşme esnasında gerekli görüldüğünde yine tanıya ve tedaviye yönelik ek olarak psikolojik ya da gelişimsel testlerden yararlanılabilir. (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Dikkat Testleri, Zeka Testi…) Tms Clinic   bünyesinde gerekli görüldüğünde bu testleri uygulayabilecek uzmanlarıda barındırmaktadır.

WhatsApp WhatsApp