Uzaktan eğitimin avantajları ve dezavantajları

903 GÖSTERİM

Bir anne olarak çocuğumun eğitimini çok düşünüyorum bazı ülkelerin okullarının çoktan açıldığı bazı ülkelerdede yakın zamanda açılacağını okuyorum ama bizim ülkemizde uzaktan eğitim olacağı söyleniyor. Uzaktan eğitimin avantajları ve dezavantajları nelerdir bizim çocuklarımız için faydalımı yoksa zararlımı olucak bu süreç bittikten sonra onları tekrar nasıl okula adapte edebiliriz yardımcı olabilirmisiniz.

Cevaplar1

P.İ. Psikolog İrem Akdağ
Okula dönüş bu yıl diğer yıllardan farklı olacak. Duygularımız karmakarışık. Hayal kırıklığı, kızgınlık, öfke, kırgınlık pek çok duygu var... Fakat tüm bu hislerimize rağmen uzaktan eğitim yakında başlıyor. Uzaktan eğitim dahi olsa -ki yüz yüze eğitimden daha kritik- okula dönüş iyi bir hazırlık gerektiriyor. Çocuklarımızla birlikte sürece aynı geçen yıllarda olduğu gibi heyecan ve motivasyonla girmeye ihtiyacımız var. . Çocuklarımız ‘kovidzedeler’ değiller ve bir yılları ‘çöpe gitmedi’. Unutmayın çocuklar duygularımızı bir sünger gibi emerler. . ‘‘Çocuğum sosyalleşemeyecek, başladığında da zaten öğretmenler maske takıyor olacak, tüm bunlar çocuğum için çok kötü…’’ Tüm bu hisleri, duyguları, düşünceleri farkındalık olmaksızın onlara projekte ediyor olabilir miyiz? . Bu yıl ilkokul birinci sınıfa başlayacak çocuğumuzun saçlarını örerek okul girişinde ilk fotoğrafını çekmeyi isterdik. Bu yıl, bu seferlik böyle olmayacak. Hiç birimiz bir pandemide ebeveyn olmadık. Bu farklı bir başlangıç. . Ancak bu durum geçici ve çocuğumuzun ilkokula başlayacağı ya da okulların uzaktan da olsa açılacağı gerçeğini değiştirmiyor. . Bu süreç Aileleri birbirine bağlaması açısından büyük bir avantaj. Aslında sabrı, elimizdekilerle yetinmeyi fazlasıyla öğrendik.
0 0
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,