Sigarayı nasıl bırakmak gerekir?

2473 GÖSTERİM
Sigara nasıl bırakılır? Sigara bırakma sonrası nasıl sorunlarla karşılaşabilirim? Sigara bırakma süresi için 1 hafta yeterli midir? Bu süre sigara bırakmak isteyen kişinin yaşına göre değişir mi?

Cevaplar6

P.B. Psikolog Berat HAZAR

"Biorezonans terapi ağrısız ve non-invaziv terapi nikotin bağımlılığı ile mücadelede çok etkili sonuçlar veriyor. Merkezi sinir sisteminde nikotin bağımlılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Hastaların büyük bir kısmı sadece bir seans sonrasında sigarayı bırakabilir. Aynı zamanda vücudunuzda biriken katran ve karbon monoksiti tüm vücudunuzdan temizlenmesine de yardımcı olur.

Terapiden sonra beyindeki nikotin ihtiyacı sinyali durmuş olur. "Tedaviye başlamadan önce hastanın beraberinde son iki sigara getirip içilmesi istenir. Biorezonans mora terapi, özel bir cihaz kullanarak yapılan bir tedavi şeklidir. Bu terapi bağımlılık yapan maddenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. Terapi almak isteyen sigara bağımlısının son içtiği sigaradan alınan frekanslar, cihazda elektronik olarak ters çevrilerek elektromanyetik dalgalar şeklinde vücuda verilir. Bu şekilde vücuttaki bağımlılığı yaratan maddenin frekanslarının silinmesi sağlanır. Bu tedavi sadece sigara bıraktırma tedavisinde değil, aynı zamanda alerji tedavisi ve kilo kontrolünün sağlanmasında da kullanılır."

0 30
P.İ. Psikolog İrem Akdağ

Bizler TmsClinic olarak sigara bırakma konusunda Biorezonans yöntemi ile Sigara Bırakma uygulamaktayız. Peki Biorezonans nedir? Biorezonans sigara, çeşitli alerjenler, virüsler ve toksinler tarafından bozulan vücut frekanslarının vücuttan temizlenmesi yöntemidir. Genel frekans spektrumunun düzene girmesi ile sigara ve şeker bağımlılığı, gıda intoleransı sonlandırılabilir. Bir enerji tedavisi olan biorezonans, biyofiziksel bir teknik olması dolayısıyla kimyasal ilaç kullanımı içermez.

Sigara kullanımı estetik problemlere sebep olmasının yanı sıra, çok ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Cilt yapısında elastikiyet kaybına neden olması sebebiyle sarkma problemlerine yol açar, gözenek genişlemesine sebep olur, zaman içinde cildin solgunlaşmasını ve ciltte deformasyonlar oluşmasını tetikler. Her yıl binlerce insan, sigara bağımlılığı nedeniyle; kanser, akciğer hastalıkları damar tıkanıklığı ve kangren gibi çok ciddi sonuçları olan sağlık problemlerine maruz kalmaktadır.

Sigaranın sebep olabileceği tüm problemler biliniyor olmasına rağmen bağımlılık sebebiyle sigarayı bırakma girişimleri çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Bu noktada Biorezonans sigara bırakma yöntemine başvurarak sigara bağımlılığınızı sonlandırabilirsiniz. Hemde hiç bir yan etkisi olmadan. 1 saat süren biorezonans terapisi ile sigara ve nikotin bağımlılığı kalıcı olarak sonlandırılabilir. Seans başlamadan önce danışan kişiden bir adet sigara içmesi istenir. İçilen sigaradan alınan frekanslar tersine çevrilerek vücuda geri verilir. Hiçbir ağrı ya da acıya sebebiyet vermeyen seans sırasında vücut rahatlar ve gevşer. Bu işlem sonucunda vücutta arınma başlar.

Fiziksel bağımlılığı tamamen sonlandıran işlem sonucunda kişinin aklına sigara gelse de içmek istemez. Birçok kişi için tek seans yeterlidir, ancak tek seansın yeterli gelmediği durumlarda destek seanslar düzenlenebilir. Bu konuyla ilgili önemli bir püf nokta: kişi kendisi sigarayı bırakmak ister ve kararlı bir şekilde gelirse bu yöntem çok daha etkili olmaktadır. Herhangi bir yaş kısıtlaması olmadan uygulanmaktadır.

0 26
P.N. Psikolog Necla Eda GÜZELCE
Biorezonans yöntemi alternatif tıbbi yöntemlerden birisidir. Alerjik vakaların tedavisinde kullanılmasının yanı sıra nikotin noksanlığını vücuda hissettirmemesi sayesinde sigara bırakmak için oldukça uygun bir yöntemdir. Kişi eğer sigarayı bırakmayı gerçekten istiyorsa işe yarar çünkü bu yöntem fizisel olarak nikotin ihtiyacını giderir.
0 8
P.D. Psikolojik Danışman Elif COŞKUN

Sigara bırakma tedavimizde temel amaç sigaranın içinde bağımlılık yapan maddenin frekansını silme durumudur. İçilen sigarayı tüpün içine koyarak en son içilmiş olan sigaranın frekansını ters çevirerek vücuda geri iletir. Ters 2 frekans bu şekilde birbirine yok etmesi amaçlanır bu şekilde vücudun nikotine ihtiyaç durumu ortadan kalkar ve vücut Yabancı olarak algılar.

Seans Süresi 50 dakika sürer sigara bırakma sonrası sigara isteği çok net olarak hissedilir şekilde azalır. Etkisi ise ısrarla vücuda tekrar tekrar gönderilmediği sürece devam eder. Yaşa göre değişimi olayı ise çevresel etkenlerden dolayı farklılık gösterebilir.

0 5
D.L. Dr. Latif GÜLPINAR
TMSCLINIC bünyemizde uyguladığımız BİCOM - Biorezonans sigara bırakma yöntemi ile sigara ve nikotin bağımlılığı olan ve bu bağımlılıkları ilaçsız,nikotin bantsız, ve tek seansta sigarayı bırakmak isteyen danışanlarımıza hitap eden bir sistem kullanıyoruz.Kullandığımız biorezonans sigara bırakma cihazı yaydığı radyo frekansları ile vücuttaki nikotin reseptörlerini yani sigara bağımlılık bölgesini körleyerek vücuda yapışmış olan nikotini, radyo frekansları yardımı ile silinmesini sağlayan bir sistemdir. Herhangi bir yan etkesi olmayan sigara bağımlılığı için %90 bırakma garantili ve her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği tedavi yöntemidir. Kayseri ağırlıklı danışanlarımızın yanında , Yozgat, Sivas, Nevşehir gibi çevre illere de hizmet vermektedir. Uygulanan yaklaşık 500 kişide tek seansta sigararı bırakma yöntemi %90ında olumlu sonuçlar alınmıştr. Bir saat süren sigara bırama yöntemi totelde 4 aşamadan oluşur. Bu tedavide önemli olan kişi min. iki hafta boyunca kullandığı sigarasını değiştirmemiş olması gerekmektedir. Seansa gelirken mutlaka herzaman kullandığı sigaradan bir tane getirecek olmasıdır. Bu aşamarın ilki temel tedavidir. Bu aşamada hastada alınan tükrük BİCOM sigara bırakma cihazına okutulur ve cihazın radyo frekanslarını okutulan tükrüğe göre tüm vücutta gezdirir. Bu yöntemin amacı ikinci aşama olan ana tedavi( asıl sigara bırakma aşaması) için vücuttaki bütün frekans yollarını tam anlamıyla açmaktır. 21 dk süren temel tedaviden sonra asıl sigara bırakma aşaması olan ana tedaviye geçilir. Ana tedavide içmiş olduğu son sigaranı da frekans kupasına tükrükle birlikte ekleerek vücuda sigaranın oluşturduğu kirli, ters olan frekansları taratır ve yarım saat boyunca tek tek siler. Ana tedavi süresince kişi kendini yorgun hisseder. Ana sigara bırakma seansını detoks ve akupunktur tedavisi takip eder. Danışan seans boyunca elde karıncalanma, yorgunluk, uyku hali hisseder. Seans tamamen bittikten sonra kişinin sigara isteği tamamen bitmiş olur. El alışkanlığına bağlı olarak aklına gelse bile asla istek olmayacaktır. İlaçsız rahat bir şekilde sigara bırakmak isteyen danışanlarımız için son derece etkili ve tavsiye edeceğimiz bir yöntemdir.
0 4
S.E. Sümeyra Erdoğan

Sigara bırakma yaşı ve süresi kişiden kişiye göre değişir. Sigarayı bırakmak istemelidir en başında.

0 2
GÖNDER

ETİKETLER

Kayseri Psikolog, Kayseri Evlilik Terapisti, Kayseri Aile Danışmanı, Kayseri Psikolog vajinismus, Kayseri Çocuk psikoloğu, Kayseri psikolog tavsiye, Kayseri pedagog, Kayseri bireysel terapi, Ergen Terapisi, Depresyon Tedavisi,