uzm-dr-cansu-sahin-11.png

Psikiyatrist

Uzm. Dr. Cansu Şahin

Hızlı Randevu

Uzm. Dr. Cansu Şahin 2010 yılında Erciyes Üniversitesi’ nden mezun oldu. 2017 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalından psikiyatri uzmanlığını aldı. Devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde hizmet verdi.

Mecburi Hizmeti sonrası 2 yıl Ankara’da Madalyon Psikiyatri Merkezi’ nde çalıştı. Uzmanlık eğitimi sırasında 2014 yılında DBE Instude EMDR 1. Düzey ve 2015-2017 yılları arasında TPD’ nin düzenlediği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve süpervizyonunu tamamladı. 2019 yılında Kişiler Arası İlişkiler Psikoterapisi Derneği’ nin modül A eğitimini aldı.

2021 yılında Prof Dr Doğan Şahin’ in düzenlediği Dinamik Psikoterapi temel eğitimine katıldı. Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen Kendilik Temelli Psikanalitik Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.

Uzmanlık Tezi: Travmatik Geçmişi olan Eşik Altı Belirtileri Bulunan İki Uçlu Bozukluk Tanılı Hastalara Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Terapisi Uygulaması

İlgi Alanları

Travma ve İlişkili Bozukluklar
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Panik Bozukluk
Sosyal Fobi
Özgül fobiler
Depresyon
Yas
Psikosomatik Hastalıklar
Psikoterapiler
Şizofreni
Bipolar Affektif Bozukluk
Psikotik bozukluklar

Üye olduğu Dernek ve Kuruluşlar

Türk Tabipler Birliği
Türkiye Psikiyatri Derneği
Anadolu Psikoanalitik Psikoterapiler Derneği
International Association for Psychoanalytıc Self Psychology
TPD Travma Çalışma Grubu
TPD Nörobilim Çalışma Grubu

GÖNDER

Uzm. Dr. Cansu Şahin Yorumlar

F.
Babamı trajik bir şekilde kaybetmiştim. Hayatla bağım kopmuştu. Dr hanıma başvurdum. İlaç tedavisi ve terapi ile hayata yeniden bağlandım çok yardımcı oldu memnun kaldım.
WhatsApp WhatsApp