diyetisyen-merve-yurday-3.png

Diyetisyen Merve Yurday

Hızlı Randevu

Kayseri doğumlu olan Merve YURDAY Kayseri'de ilk ve orta öğrenimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesin'de Beslenme ve Diyetetik Bölümün'de tamamlayan YURDAY eğitim sürecinde eş zamanlı olarak Karatekin Üniversitesi’nde ilk ve acil yardım bölümünü bitirmiştir.

Üniversite eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi  nutrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde yetişkin beslenmesi üzerine; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; 75.yıl huzurevi yaşlı bakim ve rehabilitasyon merkezi   ve Ankara  Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastaneleri mutfağında kurum beslenmesi üzerine; Çankaya Sağlıklı hayat merkezinde toplum beslenmesi üzerine; HMB Diyet kliniğinde ise klinik diyetisyenliği üzerine mesleki deneyimlerini edinmiştir.

 

Lisans eğitimini tamamlarken “Kombucha Çayı ve Sağlık Etkileşimi” konulu seminer ve “Çevresel Bir Etmen Olarak Müziğin Besin Alımına Etkisi” konulu tez hazırlamıştır.

Mezuniyetlerinin ardından dil eğitimi için Amerika’nın New York eyaletine gidip Hunter Collage’nin hazırlık bölümünü tamamlamıştır.

Yetişkin ve çocuklarda ağırlık kontrolü, obezite ve diğer hastalıklara özgü beslenme, gebe ve emzikli beslenmesi, sporcu beslenmesi, Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklarda beslenme tedavisi alanlarında çalışmaktadır. Yeme bozukluklarının tedavisinde, psikolog eşliğinde programlar yürütmektedir.

Merve YURDAY kariyer yaşam boyu devam eden bir süreç olduğundan, kendisine beslenme desteği için başvuran bireylere daha iyi hizmet sunma amacıyla sürekli kendisini yenilemeye, geliştirmeye, bilimsel gelişmeleri takip etmeye devam etmektedir.

Türkiye’ ye döndükten sonra sporcu beslenmesi, gebe ve emzikli beslenmesi, nöro - psikolojik hastalıklarda beslenme, Anti - inflamatuar beslenme, dijital diyetisyenlik başta olmak üzere bir çok eğitim almıştır.

 

Aldığı Eğitimler

 

·  IV. Hacettepe Sağlık Zirvesi Öğrenci Kongresi

·  1. Besvak Prof. Dr. Ayşe Baysal Beslenme Günleri  Vitamin ve     Mineral Destekleri Kursu (Gönüllü olarak görev aldı.)

·  1. Seam Academy Beslenme ve Spor Eğitimi         

·  MediClub Kişisel Gelişim Semineri

·  Hacettepe Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi   

·  Hacettepe Üniversitesi Bilimsel Toplantılar “Mikrobiyota”.           

·  Akademi, Dijital Diyetisyenlik

·  BEE’O Propolis “Ari Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam” eğitimi

·  Alfa Etkinlik, Psikoloji Eğitimi                        

·  Bilginet Akademi, Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 

Yaşamınızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için alanında yetkin bir uzmandan beslenme danışmanlığı almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Telefon Numaramız

05526070867

 

E-Mail Adresi

merveyurday@hotmail.com

GÖNDER

Diyetisyen Merve Yurday Yorumlar

E.N.
Merve hanım çok pozitif bir insan başladığımızdan bu yana teşviki ve enerjisi o kadar güzel ki. Özenle hazırladığı diyet listeleri hem lezzetli hem doyurucu. Psikolojik olarak sürecin nasıl gittiğini anlamıyorsunuz bile. Süreç hem eğlenceli hem de verimli geçiyor. Başladığımızdan bu yana -15 kilo gitti tavsiyemdir. :)
WhatsApp WhatsApp